Béres

Béres

Vinařství Béres, disponující 45 hektary vlastních vinic, se nachází ve střední části tokajské vinařské oblasti, v obci Erdőbénye. Rodina Béres koupila území v roce 2002 s cílem vyrábět vína špičkové kvality, která ještě víc posílí pověst tokajského vína ve světě.

Majitelé s sebou do vinařství přinesli lásku a úctu k přírodě, snahu o nekompromisní kvalitu a neustálou inovaci. Postavili a v roce 2006 otevřeli nové centrum vinařství, které neplní pouze vinařské, zpracovatelské či administrativní úkoly, ale lze se tady i ubytovat. Z technologického hlediska se jedná o jedno z nejmodernějších zpracovatelských center v Maďarsku, kde spolu skvěle vycházejí a spolupracují vyspělé technologie s tradičními tokajskými přístupy. Ročně se zde zpracuje zhruba 200 tun hroznů, z čeho se vyrobí asi 200 tisíc lahví vína, čímž se i z hlediska množství řadí mezi významná prémiová vinařství.

Jejich prvním ročníkem byl 2003, který jim díky dobrému počasí, redukci úrody a šetrnému zpracování zabezpečil velmi dobrý start a vinařství se mohlo prezentovat velmi pěknými víny. Slibný start potvrdila i skvělá vína a mnohá ocenění dalších ročníků.

www.beresbor.hu