Kékfrankos 2013 Kékfrankos 2013

Ráspi

Rodinné vinařství Ráspi hospodaří na 21 hektarech vinic na tratích okolo obce Fertőrákos. Majitel, vinař a kuchař v jednom, József "Ráspi" Horváth, vybudoval svůj statek se zaměřením na staré vinice.
Ráspi

Více o vinařství

Kékfrankos 2013

Středně rubínová barva, zemina,  koření, vůně lesa.  Suchost,  mírná mineralita, vůně hub, intenzivní chutě. 

Temperamentní,  vibrující kyseliny,  příjemná ochutnávka. Jedná se o přírodní víno připravené důsledně ve stylu vinaře z Fertőrákose. Po krátké dekantaci se víno promění. Objeví se bobuloviny,  třešně a rybíz,  arzenál vůní se výrazně okoření. Po delší době můžeme spatřit chutě po kávě a tabáku.

"Ráspi Kékfrankos 2013 (ano, aktuální mladý ročník základu je 2013; moje láhev byla číslo 2082 z celkových pěti tisíc) je stoprocentní frankovka ze starších výsadeb, kvašeno spontánně a takové ty běžné věci, školeno rok ve spíše použitých sudech. Nijak temná granátová barva. Svěží, čistě, šťavnatě peckovinově ovocné, pomezí červené a tmavší ovoce, od vůně tvrdší styl, lehce kouřovost a dřevo, decentní divokost a zemitost, dotyk herbálních tónů a jemné kořenitosti. Suché, lehčí až středně plné, živé, trochu tvrdší s páteří bezva kyseliny, čerstvé, peckovinové s dochutí cucání višňové pecky, energické, „chlastací“ a přitom dostatečně zábavné a zajímavé a vlastně docela elegantní, výborné pití." - Jižní Svah 

235 Kč

194 Kč bez DPH

  • Ročník

    2013
  • Odrůda

    100% Frankovka
  • Výroba

    Rok zrání v sudech. Celkem 5 000 lahví.

Další vína vinařství